0 Comments

Určitě znáte ty romantické vyjížďky s drahou polovičkou, kdy se snažíte vytvořit zamilovanou atmosféru a současně dostatečně silně pádlovat, abyste dosáhli svého cíle. Ačkoliv jednou to skutečně může být romantické, při dalších plavbách to přejde do nepříjemnosti. Z tohoto důvodu není od věci mít k dispozici motorový člun, který zastane veškerou práci za vás. Jeho pořízení je odůvodněné nejenom tím, abyste ušetřili svou fyzickou námahu, ale také tím, že je to mnohem bezpečnější. Když totiž k motoru přidáte pádla, budete mít dokonalou bezpečnostní pojistku pro případ, kdy by vám došlo palivo. Do té doby však budete moct využívat sílu motoru, který si k danému laminátovému člunu pořídíte.

člun

U větších plavidel naprostý základ

Ačkoliv u nafukovacích člunů a menších laminátových lodí je pádlování zpravidla bezproblémové, u větších plavidel je to nereálné, pokud současně nepádluje více osob.  Tohoto důvodu je důležité uvažovat o pohonném agregátu poněkud kriticky. Co to bude znamenat?

  • Zvolit vhodnou velikost agregátu
  • Promyslet výkonové a provozní charakteristiky
  • Vejít se do nastavené cenové hladiny

Pro někoho nemusí být zrovna jednoduché vybírat v oblasti, kterou nezná. Proto je výhodné nechat si poradit. Právě díky odbornému poradenství můžete vybrat výsledný agregát mnohem efektivněji, než kdybyste jej vybírali jenom podle názoru spokojených zákazníků či dokonce pouze podle provozních parametrů. Někdy totiž může být lepším východiskem slabší a menší motor, což platí zejména pro laminátové a nafukovací lodě.

motorový člun

Nenechejte se při výběru zmást

Pokud je vaším cílem vybrat agregát, který bude svými vlastnostmi vyhovovat vašim požadavkům, pak se ujistěte, že budete mít k dispozici někoho, kdo vám ke každému vybranému produktu řekne svůj názor. Díky tomu se nestane, že byste vybrali něco nevhodného.

Author

opik.lada@email.cz