0 Comments


Aby člověk mohl bydlet, potřebuje nějakou tu střechu nad hlavou. A logicky nejen střechu nad hlavou, ale i stěny kolem sebe a podlahu pod nohama. Zkrátka je potřeba nějaký ten dům či byt.
Ovšem život přináší nejednou i velké změny, a proto ne každému vyhovuje to či ono.

interiér

Je totiž krásné mít dům na venkově, uprostřed zahrady a nádherné přírody, to však jenom do chvíle, než člověk potřebuje civilizaci. Protože z takového domu to bývá nejednou daleko do práce, do obchodů, na úřady, za kulturou i zábavou. A když se člověk nakonec ještě musí stěhovat za prací, rodinou a podobně, nemá to s takovou nemovitostí vůbec tak snadné, jako šneček.

Byt ve velkém domě je v některých ohledech ideálnějším bydlením. Třeba tím, že bývá často ve městě, kde je všechno lépe dosažitelné, nebo tím, že se zde spíše vyplatí dejme tomu centrální vytápění, připojení na internet a podobně, takže je tu život pohodlnější a jednodušší. Ovšem na druhou stranu tu příliš často chybí dostatek soukromí, rozlehlý a krásný životní prostor a třeba i bezpečí. A ani to eventuální nezbytné stěhování tu není zrovna jednoduché.

Nechce-li se potom člověk nechat připravit o všechna pozitiva, jež ta výše zmíněná bydlení přinášejí, a přitom nechce jejich odvrácené stránky, sází často na nové mobilní domy. Ty v sobě totiž často snoubí vše dobré, čím oplývají klasické domy a byty, a přitom eliminuje jejich nedostatky.

ložnice

Takový mobilní dům totiž může stát prakticky kdekoliv, kde se jeho majiteli líbí. A pokud se mu ono místo následně znelíbí, lze snadno zvednout kotvy a přesunout se jinam. Bez složité byrokracie, bez různých povolení, bez dřiny. Lze si tu tedy dopřávat soukromí v lůnu přírody i pobyt v místech, kde to žije o poznání více. Dá se kdykoliv sebrat a odstěhovat se vlastně i bez stěhování, dá se tu bydlet celoročně nebo se tu zdržovat jen ve chvílích volna.
A je to i levná záležitost. Co se pořízení i následného provozu týká.
A proto žije v mobilheimech stále více lidí.
Budete mezi nimi i vy?

Author

opik.lada@email.cz